Vylúčenie zodpovednosti: Toto zhrnutie nie je súčasťou Podmienok používania a nie je právnym dokumentom. Je to len praktická pomôcka na pochopenie všetkých pojmov. Predstavte si používateľsky prívetivé rozhranie k právoplatnému jazyku našich Podmienok používania.
Súčasťou nášho poslania je:
Posilniť a zapojiť ľudí na celom svete, aby získavali a rozvíjali vzdelávací obsah, uverejňovali ho na základe bezplatnej licencie alebo ho venovali verejnej doméne.
Bezplatne šíriť tento obsah efektívne a globálne.
Ponúkať webové sídla a technickú infraštruktúru, ktoré vám v tom budú nápomocné.
Môžete:
Bezplatne čítať a tlačiť naše články a ďalšie médiá.
Zdieľať a opätovne používať naše články a iné médiá na základe bezplatných a otvorených licencií.
Prispievať a upravovať naše rôzne webové sídla alebo projekty.
Za nasledujúcich podmienok:
Zodpovednosť – preberáte zodpovednosť za svoje úpravy (keďže len uverejňujeme váš obsah).
Zdvorilosť – podporujete zdvorilé prostredie a neobťažujete ostatných používateľov.
Zákonné správanie – neporušujete autorské práva, nezverejňujete nezákonný obsah ani neporušujete iné platné zákony riadiace sa zásadami ochrany ľudských práv.
Nespôsobiť škodu – nespôsobíte škodu na našej technologickej infraštruktúre a budete dodržiavať zásady danej infraštruktúry.
Podmienky používania a zásady – pri návšteve našich webových sídiel alebo projektov alebo pri účasti v našich komunitách budete dodržiavať nižšie uvedené Podmienky používania, Univerzálny etický kódex a platné Zásady komunity.
S vedomím, že:
Dávate povolenie na svoje príspevky – vo všeobecnosti musíte dať povolenie na svoje príspevky a úpravy na našich webových sídlach alebo projektoch na základe bezplatného a otvoreného povolenia (pokiaľ váš príspevok nie je vo verejnej doméne).
Bez odborného poradenstva – obsah článkov na Wikipédii a v iných projektoch slúži len na informačné účely a nepredstavuje odborné poradenstvo.
Ak potrebujete pomoc alebo chcete nahlásiť porušenie týchto podmienok používania, môžete:
Požiadať o pomoc pri našich projektoch: Kliknite na položku „Pomoc“ na ľavej strane väčšiny stránok.
Požiadať o pomoc e-mailom: Obráťte sa na skúsených dobrovoľníkov a požiadajte ich o pomoc e-mailom na adrese infowikimediaorg.
Obráťte sa na nadácia Wikimedia Foundation: Informácie o tom, ako sa s nami spojiť, nájdete na našej stránke s kontaktnými údajmi.